Tunezja - Wycieczki
 
 
  
 Bestsellery  I  Hotele *** I  Hotele ****  I  Half Board  I Dla dzieci I  Wycieczki  Joker Sousse  I Joker Hammamet I Joker Mahdia
 Dla naszych klientów poniższe wycieczki są pod nadzorem rezydenta oraz sprawdzane na biężąco pod kątem jakosci przez przedstawicieli biura.
Wszyscy nasi klienci w zalezności od terminu i wyboru danej wycieczki, posiadaja zniżki do 50% proc.
 
  Takruna – Sidi Khelifa

    Wycieczka organizowana jest dla gości z hoteli w Sousse i Monastirze. Przejazd do „wiszącej wioski” Takruna malowniczo położonej na skale, której mieszkańcy o jasnej cerze i kasztanowych włosach są świadectwem przemieszania się ludów, jakie dokonało się w ciągu burzliwej historii tych okolic.  Przejazd do Sidi Khelifa i zwiedzanie tamtejszych pozostałości po rzymskim mieście. Wycieczka półdniowa.
 
  Delfinarium i Friguia Park

    Przedpołudniowa wycieczka do Parku Friguia to niesamowite spotkanie z fauną Czarnej Afryki. To niezwykłe przenosiny na chwilę z Tunezji muzułmańskiej do kolebki człowieka – do środkowej części kontynentu. Park Friguia to ponad 100 zwierząt – lwy, słonie, żyrafy, kangury oraz wiele, wiele innych, które zwykliśmy utożsamiać z tym kontynentem. Spektakl delfinów stanowi hit parku, trwa około 45 min. Wycieczka półdniowa.
 
 Spektakl Medinat Alzahra (wieczór)

    Wieczór w tym miejscu to historia Tunezji przekazana w niesamowitym, ponad godzinnym widowisku. Berberowie, Rzymianie, Muzułmanie, Turcy – wszystko to w perfekcyjnie przygotowanym przedstawieniu, także w języku polskim, poprzedzonym kolacją, która wprowadzi nas w atmosferę tajemniczości. Przekroczenie bramy Medinat Alzahra to wejście w zupełnie inny świat – świat z „Baśni tysiąca i jednej nocy”...

 
 Dwudniowa wycieczka na Saharę
Dzień 1. Naszą wyprawę rozpoczynamy od Koloseum Rzymskiego El Djem - zbudowanego w 230 roku. Dalsza trasa naszej wędrówki prowadzi na południe do wspanialej oazy nadmorskiej w Gabes. Niezapomniane widoki czekają nas w pełnej kraterów Matmacie. gdzie spotkamy się z księżycowym krajobrazem. "Bramą Pustyni" będzie miasteczko Douz.
Dzień 2.  Wczesnym rankiem ruszamy w dalszą wyprawę w celu poznania niezwykłych i tajemniczych miejsc na Saharze, a bez wątpienia takim miejscem będzie największe, słone jezioro w Afryce - Chott El Djerid (możemy ujrzeć fatamorganę). Poprzez jezioro przejedziemy groblą łączącą miasto Kebili z Tozeur, skąd dalej naszą podróż będziemy kontynuować poruszając się jeepami. Udając się na północ w oddali ujrzymy pierwsze wzniesienia gór Atlasu Saharyjskiego oraz pierwszą oazę górską Chebika, usadowioną u stóp wąwozu, trochę wyżej dotrzemy do Tamerzy a następnie do legendarnej oazy Mides.  Naszą egzotyczną wyprawę zamkniemy świętym miastem islamu - Kairouan, słynącego z Wielkiego Meczetu. Kairouan słynie również z produkcji najpiękniejszych w Tunezji dywanów.
 
 Jednodniowa wycieczka do Tunisu

    Odrywając Was - drodzy Turyści od słońca i gwarnych, przepięknych tunezyjskich plaż chcielibyśmy pokazać Państwu stolicę kraju Tunis. Tu przeszłość splata się z teraźniejszością. Odwiedzimy Stare Miasto - Medinę, które obwarowuje Meczet Ezzitouna, oraz Katedrę St. Vincenta, która mieści się przy największej ulicy w Tunisie Alei Habib Bourguiby. Zabierzemy was również do muzeum Bardo - gdzie obejrzymy unikatową kolekcję rzymskich mozaik. Następnie Kartagina oraz perła tunezyjskiego wybrzeża - miasteczko Sidi Bou Said królujące nad niewielkim, urokliwym portem.
 
 

NEWSLETTER
 / INFO O PROMOCJACH
dotpay