Turcja
Turcja
więcej ofert Turcja
Powierzchnia  
780580 km2
Stolica  
Ankara
Największe miasta  
Stambuł, Ankara, Izmir, Bursa, Adana, Gaziantep,Konya
Język urzędowy  
turecki
Waluta  
lira turecka
Ludność  
71893000 osób
Strefa czasowa  
czas polski + 1h
Podział administracyjny  
Turcja jest podzielona na 81 prowincji. Każda prowincja dzieli się na podprowincje. Prowincje mają zazwyczaj nazwę miasta, które jest jego stolicą.
 
Informacje praktyczne

Szczepienia
zalecane przeciwko następującym chorobom: wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, tężec + błonica, choroba Heinego – Medina, dur brzuszny, inne według zaleceń lekarza w bardzo rzadkich sytuacjach.

Malaria
występuje od maja do października głównie w południowo - wschodniej części kraju oraz w okolicach Amikova i Cukurova; główne miejscowości turystyczne w zachodniej i południowo - zachodniej części Turcji są wolne od ryzyka zachorowania.
Lekarze: jeśli szukamy pomocy medycznej możemy zwrócić się do lekarza internisty.  Szyldy są widoczne w wielu miejscach, szczególnie nieopodal dużych centrów handlowych.

Apteki
są dobrze wyposażone, a obsługujący je farmaceuci wysoce wykwalifikowani. Są czynne w godzinach od 9:00 do 19:00 w dni robocze i soboty. W niedziele z reguły są zamknięte, ale jest zawsze jedna, otwarta 24 godziny na dobę w każdej dzielnicy.

Numer pogotowia: w razie potrzeby należy dzwonić pod numer 112

Wymagania wizowe/ przepisy celne
dla polskich obywateli wymagane są wizy, które uprawniają do wjazdu i pobytu na terenie Turcji. Wizę turystyczną uzyskuje się przy wjeździe; koszt – 15 USD (lub 10 EUR). Wiza uprawnia do pobytu przez okres 30 dni i nie może być przedłużona.
Nie ma ograniczeń w przywozie środków płatniczych, przy czym znaczniejsze sumy tzn. ponad 5000 USD należy zgłosić przy wjeździe. Handel oraz posiadanie przedmiotów zabytkowych i antyków jest zabronione. Ilość wwożonych artykułów nie może wskazywać na inne przeznaczenia niż do celów osobistych.

Informacje
  • Warto wiedzieć
  • Informacje MSZ
  • Warto zobaczyć
  • Informacje praktyczne
  • Porady i zwyczaje
  • Religia i kultura
  • Placówki dyplomatyczne
  • Klimat
Informacje