Singapur
Singapur
więcej ofert Singapur
Powierzchnia  
692,7 km2
Stolica  
Singapur
Największe miasta  
Singapur
Język urzędowy  
angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski
Waluta  
dolar singapurski (SGD)
Ludność  
4608000 osób
Strefa czasowa  
czas polski + 7h (w zimie), +6h (w lecie)
Podział administracyjny  
Singapur podzielony jest na 5 regionów, które dzielą się na 55 dzielnic.
 
Porady i zwyczaje

Kuchnia
kuchnia Singapuru, mającego kontakt ze wszystkimi kulturami świata stała się połączeniem zachodnich i europejskich dań ze wschodnimi zwyczajami kulinarnymi. Z kuchni chińskiej zaczerpnięto sposób gotowania w wokach oraz stosowanie egzotycznych przypraw i składników, takich jak limetta i dziki kardamon. Ryż podawany jest do bardzo wielu dań. Może  stanowić dodatek jak również składnik dania głównego. Do warzyw podawanych z ryżem często dodaje się sos rybny, papryczki chilli, czosnek i imbir. Bardzo popularna jest laxa - zupa, bardzo ostra, z jajkiem, krewetkami, kawałkami ryb, tofu i ryżowym makaronem. Inne popularne dania to: Char Siew - smażona wieprzowina w słodkim, pikantnym sosie, podawana z ryżem, Chicken Rice- delikatny i soczysty kurczak z ryżem, chili, imbirem i sosem sojowym, Kai Chok, potrawa kantońska, Kambing Soup - pikantna zupa z baraniny, Murtabah - placek z cebuli, jajka, warzyw i siekanego mięsa z indyjskim curry.

Napoje
popularnymi napojami są: sok z trzciny cukrowej i mleko kokosowe z syropem cukrowym. Tutejsze piwa mają nieco gorzkawy smak, ale są smaczne i orzeźwiające, niestety bardzo drogie.

Pamiątki
w Singapurze możemy kupić wszystko czego tylko zapragniemy: pamiątki, biżuterię najwyższej próby, dzieła sztuki, wyroby rzemieślnicze, sprzęt techniczny itd.

W restauracji
w singapurskich restauracjach nie ma zwyczaju dodawania napiwku do rachunku, ponieważ w cenę standardowo wliczana jest 10-procentowa opłata za usługę.

Uwaga
handel narkotykami podlega w Singapurze surowym karom, z karą śmierci włącznie.
W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej oraz na terenie całego kraju. Za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne (nie wolno wyrzucać niedopałków papierosów, zaśmiecać ulic i chodników, jeść i pić w środkach komunikacji miejskiej, palić papierosów w pomieszczeniach klimatyzowanych lub windach).
 

Informacje
Informacje
  • Klimat
  • Religia i kultura
  • Placówki dyplomatyczne
  • Warto wiedzieć
  • Porady i zwyczaje
  • Informacje praktyczne
  • Warto zobaczyć
  • Informacje MSZ